top of page

Hedefe Ulaşmak için Gereken 3 Özellik Nedir?


Çoğumuzun istekleri vardır.


Neler mesela?

Çok para kazanmak, işinde yükselmek, en iyi üniversitelerden birinde okumak, lise veya üniversite sınavında başarılı olmak, sevgi dolu bir arkadaş grubuna sahip olmak, lider takımda en iyi sporcu olmak, vb. 

 

İstediklerine ulaşmak için bunları hedefi haline gelmesi gerektiğini bir çok kişi bilir. Bunu elde etmek için ise bundan fazlası gerekir. Potansiyelinizi harekete geçirmek için isteklerin tutku haline gelmesi başlangıçtır. Bu başlangıcın yanına 3 özelliğin de eklenmesi gerekir; çok çalışmak, sabırla hedefine koşmak ve ısrarla çalışmaya devam etmek.

 

Örneğin; bir takımda oynayan ve NBA'de bir basketbolcu olmak isteyen biri bunu önce isteyerek başlar. Ne istediğini bilir, bunu bütün gücüyle tutkuya çevirir ve harekete geçip ısrarla bilinçli pratik yaparsa elde etmesi kolaylaşır. Hedefini zihninde ne kadar net görürse, onu elde etmesi o kadar kolaylaşır. Zorlandığı durumlarda hedefini elde etmiş olarak görmesi müthiş bir destek sağlar. 

 

Bütün gücünü bu alana konsantre şekilde yönlendirirse, her an, her gün, hangi şartlarda hangi durumda olursa olsun ısrarla tutkuya çevirirse büyük güç kazanır. 

 

NBA'in en iyi basketbolcularından Michael Jordan sadece basketbolcu değil, aynı zamanda büyük bir fikir adamıdır. Başarıyı elde etmek için gereken 3 özelliği her şartta korumuştur; terleme, sabır ve ısrar...

 

Başarıya giden yolda bu 3 özellik sizin de en iyi yardımcılarınızdır. Sistemli başarı programı uygularsanız hedeflerinize ulaşabilirsiniz. 


İş insanı

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments