top of page

Başarı Düz Bir Yol Mudur yoksa İniş Çıkışlı mıdır?

Başarı, inişli çıkışlı bir yola benzer. Bazen zirvede bazen en altta vadide olmayı gerektirir. Önemli olan inişlerden öğrenirken zirvelerde alçakgönüllü olup öğrenmeye devam edebilmektedir.

 

Başarılı olmak için önceden hazırlık gerekir. Hazırlık ise hayalle başlayan, hedefe dönen ve yapmayla devam eden sürecin en önemli başlangıç noktasıdır.

 

Sağlıklı kilo vermek isteyen kilolu birini düşünelim. Kilo vermek ister mi? Pizza ve cips yerine bol su ile meyve sebzenin önemini bilir mi? Bunları bilip hedefine doğru harekete geçti diyelim, ilk sağlıklı beslenme sınavında yani ilk öğünde hedefe doğru ilerledi, burada çıkıştadır. Zirveye giden yolculukta ilk adımı attı. Ve gün be gün devam ediyor. Birkaç hafta sonra zorlandı ve bırakmayı düşündü. Burada iniş noktasındadır. İniş noktasında olduğunda özgüveni testinden geçmektedir. Burada kendisine destek olacak yardımcıları olması çıkışa geçmesini sağlayabilir. Destek yardımcıları spor yapmak için koşması için yanındaki arkadaşı olabilir, sebzeler hakkında bilgi olabilir...Burada önemli olan iradeyi ve dayanıklılık testini geçmesidir.

 

Bunu geçmek için taktik ve teknik gerektirir. Hazırlık aşamasında geçen hazırlık süresi bu geçişteki testin başarısında anahtar görevi yapar. Başarının inişli çıkışlı olması bu nedenledir. Başarı başarıyı getirir dense de aradaki inişler çıkışın test aşamasıdır. 

 

Başarılı olanlar, başlangıçta başarısızdı. Düşünsenize bebekken emekleyen birini. Hiç şunu demiş midir? ‘’Of ya çok denedim, yoruldum, başaramayacağım, yürüyemem, artık yürüyemeyeceğim bari bundan sonra sadece emeklerim.’’

 

Başarılı olanlar, denemeye devam edecek kadar azimli oldukları için başarıya gidebilmişlerdir. Başarı dağı

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios